Izolacyjne właściwości kurtyn

Kurtyny przesuwne są akcesorium, które bardzo często znajduje zastosowanie w różnego typu firmach. Dzieje się tak ze względu na właściwości, jakimi charakteryzują się tego typu kurtyny. Po pierwsze, mogą cechować się one różnymi rozmiarami, co w bardzo pozytywny sposób wpływa na możliwość dopasowania ich do różnych przestrzeni, jakimi cechują się, np. hale produkcyjne.

Zastosowanie kurtyn przesuwnych

izolacyjne kurtyny przesuwneHale produkcyjne z całą pewnością są miejscem, w którym kurtyny przesuwne znajdują swoje częste zastosowanie. Izolacyjne kurtyny przesuwne doskonale sprawdzają się bowiem w halach, których dział produkcyjny sąsiaduje bezpośrednio z magazynem lub częścią, gdzie produkty są chłodzone po procesie produkcji. Kurtyny przesuwne wykonywane są z tworzywa PCV, które charakteryzuje się odpowiednią grubością. To właśnie dzięki grubości tego materiału możliwe jest mówienie o izolacyjnych właściwościach kurtyn przesuwnych. Okazuje się bowiem, że kurtyny zamontowane w drzwiach oddzielających halę produkcyjną od chłodni, doskonale chronią pracowników znajdujących się na hali przed niskimi temperaturami, które mogłyby przenikać z chłodni. Jednocześnie jest to rozwiązanie, które pozwala na szybki i łatwy dostęp do chłodni, co jest bardzo ważne podczas transportowania produktów, np. przy wykorzystaniu wózka widłowego lub innego pojazdu, który w pewnych aspektach ogranicza nasze możliwości takie jak, np. zdolność do otwierania tradycyjnych drzwi.

Producenci, którzy zajmują się produkcją kurtyn przesuwnych, realizują je najczęściej w ścisłym oparciu o potrzeby danej firmy. Do potrzeb tych należy zaliczyć wielkość kurtyn, które mają zostać zamontowane w konkretnym miejscu. Oznacza to, że producenci są w stanie stworzyć produkt, który będzie idealnie dopasowany do konkretnej firmy.