Odbojnice w magazynie

 

Większość firm handlowych posiada swoje magazyny, w których przechowywane są zapasy towarów przeznaczonych do sprzedaży. Im większa powierzchni magazynowa, tym większa konieczność odpowiedniego oznakowania i zabezpieczenia.

Przeznaczenie odbojnic magazynowych

odboje magazynoweW różnych magazynach przechowywane są przeróżne towary i materiały. Niektóre mogą poukładane jeden na drugim, a inne muszą się znaleźć na regałach. Ważna cechą każdego magazynu, jest łatwość w poruszaniu się po nim i możliwie szybkie znalezienie i przetransportowanie konkretnego produktu. Także na halach produkcyjnych występują ścieżki umożliwiające bezpieczne poruszanie się, które powinny być odpowiednio wyznaczone. Służą do tego odboje magazynowe, które mogą być wykonane ze stali, lub gumy. Mają one za zadanie zabezpieczyć ścieżkę, osłonić rogi, lub zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po obiekcie. Są to najczęściej specjalne słupki połączone barierką, które umieszcza się w miejscach wystających rogów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Używa się ich także, aby oddzielić ścieżkę poruszania się wszelkich maszyn magazynowych, takich jak wózki widłowe, czy jeżdżące platformy. Są one pomalowane na jaskrawe kolory i często posiadają odblaskowe elementy, żeby były dobrze widoczne z każdej odległości. Odboje montowane są do podłoża, gdyż taki sposób jest najlepszym rozwiązaniem, uniemożliwiającym ich przewrócenie. Przytwierdza się je za pomocą specjalnym kotew, wkręcanych na głębokość kilku centymetrów w podłoże.

Odbojnice są bardzo często spotykane w magazynach i na halach produkcyjnych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, bo mogą też stanowić pewne ograniczenie w możliwości poruszania się pieszo, lub pojazdem mechanicznym. Są trwałe i bardzo praktyczne, dlatego tak często się je wykorzystuje.