Plac zabaw dla dzieci

 

Każdy rodzic wie jak ważna dla dziecka jest zabawą. To przez nią się uczy i poznaje świat, który jest dla niego niesamowicie ciekawy. W pierwszych miesiącach życia, główną atrakcją jest mama i tata, a później kolorowe zabawki. 

Jak wygląda plac zabaw dla maluchów?

place zabaw dla dzieci śląskieMałe dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, nie potrzebują placu, bo nie są w stanie z niego korzystać. Dzieci stabilnie zaczynają chodzić dopiero od chwili kiedy mają półtora roku, lub nawet więcej. Choć jest to kwestia indywidualna, to koniecznie trzeba czekać, aż maluch będzie sprawnym tuptusiem. Place zabaw dla dzieci śląskie województwo oferuje dzieciom od około dwóch lat i są one zlokalizowane w parkach, przy szkolnych terenach, czy na osiedlowych podwórkach. Aby maluchy nie zrobiły sobie krzywdy na placu jeżeli na przykład spadną z huśtawki, to podłoże na którym stoją różne przyrządy zostało wykonane ze specjalnej pianki amortyzującej upadki. To świetne rozwiązanie, gdyż czasem może uchronić dziecko przed poważnymi urazami. Na placach zabaw znajdują się huśtawki z zapięciami dla najmłodszych uczestników zabawy,  lub klasyczne bez oparcia dla starszych. Obowiązkowa jest zjeżdżalnia, która jest wykonana ze specjalnego tworzywa odpornego na korozję i odkształcenia. Nowoczesne place zabaw są w formie łańcucha połączonych ze sobą różnych elementów. Miejsce do wspinaczki na linach, czy ruchomy pomost jest dla trzy, lub czterolatków niesamowitą atrakcją. Obecnie place zabaw coraz częściej są budowane z drewna.

Nie tylko w województwie śląskim spotkamy takie place dla dzieci, ale w większości dużych miast. Bywa, że rodzice, którzy mają duży ogród, zamawiają mini plac zabaw dla dziecka, żeby maluch mógł z niego korzystać w dowolnej chwili, kiedy pogoda pozwoli.