Srebrne zawieszki dla rekonstruktorów

 

Biżuteria jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego rekonstruktora, nawet osoby odgrywające najbiedniejsze warstwy społeczne z niej nie rezygnują, chociaż oczywiście zwykle starają się dopasować ozdoby do swojego statusu społecznego. Dla osób zajmujących się odtwórstwem wczesnośredniowiecznym jednym z niezbędnych elementów wyposażenia są ozdobne zawieszki.

Zawieszki ze srebra na podstawie znalezisk

biżuteria srebrna zawieszkiZawieszki noszą i kobiety, i mężczyźni, jednak panie noszą zdecydowanie więcej biżuterii – w końcu to one świadczą o zamożności swojego męża czy całej rodziny. Dlatego kiedy narzeczona zaczęła kompletować biżuterię, od razu zaczęliśmy myśleć o zawieszkach, jakie będą pasowały do jej stroju. Ponieważ odgrywamy osoby zamożniejsze, postanowiliśmy skupić się na zawieszkach ze srebra. Kilka takich ozdób, do tego dwa sznury szklanych koralików i kamieni, i przynajmniej część ozdób będzie z głowy. Zakupu postanowiliśmy dokonać u dobrego rzemieślnika, w którego sklepie jest bardzo ładnie wykonana biżuteria srebrna zawieszki, brosze, pierścienie i tak dalej. Wszystko oczywiście na podstawie historycznych znalezisk i wykonane lepiej niż u konkurencji. Narzeczonej wpadł w oko pięknie wykonany „kruczy” młot Thora, na podstawie znalezisk z Sigtuny, kilka małych zawieszek bazujących na znaleziskach z Birki oraz gotlandzkie zawieszki z oprawionymi w nie kamieniami. Wykonane ze srebra, chociaż dostępne też były wersje z brązu, jednak uznaliśmy, że srebrne będą znacznie lepszym wyborem.

Zamówienie dotarło do nas zaledwie po kilku dniach, ponieważ wszystkie zamówione zawieszki były już gotowe, nie musieliśmy czekać, aż rzemieślnik zrobi je specjalnie dla nas. Na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach w sieci i będą idealnie pasować do całości stroju – srebro i kamienie rzucają się w oczy już z daleka.